گربه نژاد سیامی دارای خال های قهوه ای و سیاه

گربه نژاد سیامی دارای خال های قهوه ای و سیاه

siamese cats

زیباترین گربه در میان گربه های موکوتاه می باشد، این نژاد در بین سال های ۱۸۷۰ تا ۱۸۸۴ به انگلستان برده شد و در آنجا به پرورش آن همت گماردند، تا اینکه شکل استاندارد فعلی خود را به دست آورد. این نژاد دارای بدنی کشیده و موزون، سر عضلانی مثلثی شکل کوچک ، پاهای ظریف و کشیده، دم بلند که به تدریج باریک می شود می باشد.

انتهای بدن (سر، دم، پنجه) تیره تر از زمینه بدن و چشم ها به رنگ آبی درخشان است. رنگ کلاسیک گربه سیامی رنگ عاجی است که در انتها تبدیل به قهوه ای درخشان می گردد. در طول دوران پرورش این نژاد رنگ های دیگری هویدا گردیده است. این رنگ ها عبارتند از قهوه ای تیره، آبی، شکلاتی، بنفش کم رنگ، قرمز و مخطط، به علاوه رنگ های دیگری چون کرم، آبی و کرم، بنفش و کرم و غیره در انگلستان به وجود آورده اند که هنوز به مرحله استاندارد نرسیده است.

گربه نژاد سیامی دارای خال های قهوه ای و سیاه

در آمریکا گربه ی سیامی سفید رنگ، بدون لکه های تیره به وجود آورده اند که بسیار جالب و جذاب می باشد، البته باید در نظر داشت که در رنگ های استاندارد گربه سیامی، همیشه در انتهای بدن، رنگ زمینه بدن سفید متمایل به آبی و اگر لکه ها شکلاتی باشند، زمینه بدن عاجی می باشد.

برای پرورش این نژاد باید از رنگ های روشن استفاده نمود. گزینش چنین نژادی درسال های اول و دوم زندگی حیوان، بسیار مشکل می باشد. گربه سیامی در موقع تولد، به سفیدی برف بوده و بعد از چند روز موهای تیره، به تدریج در روی گوش و بینی ظاهر می گردد.

گربه نژاد سیامی دارای خال های قهوه ای و سیاه

در این نژاد، پاها کمی بلندتر از دست ها و حالت سراشیبی از عقب به جلو دارد. طبق استاندارد، نبایستی وزن این حیوان سنگین و دم نیز در انتها زیاد کلفت باشد و در صورت گودی و فرورفتگی، حالت گاز انبری به خود می گیرد. باشگاه گربه های سیامی در سال ۱۹۱۰ میلادی تاسیس گردیده و هم اکنون هم تلاش های بسیاری صورت می گیرد، تا به نوع بهتر و جدیدتر دست یابند.

گربه نژاد سیامی دارای خال های قهوه ای و سیاه

استاندارد

شکل بدن و دم: با اندازه متوسط، دراز و باریک اندام، پاهای مناسب و قلمی و پاها کمی بلندتر از دست ها می باشد. پنجه ها کوچک و بیضی شکل، دم دراز و حلقوی و در انتها باریک.

سر و گوش ها: سر عضلانی مثلثی شکل که به سمت پوزه به شکل جالبی باریک می شود. گوش ها بزرگ و نوک تیز و در قاعده گوش عریض شده و با فاصله مناسب قرار گرفته اند.

چشم: آبی روشن و شفاف، فرم چشم نظیر گربه های شرقی، زاویه چشم به سمت بینی شیب دار و بدون لوچی و انحراف می باشد.

رنگ زمینه بدن: کرم که به رنگ حنایی سایه می زند ولی بچه گربه ها در پشت کم رنگ تر می باشند.

لکه ها و نشانه ها: پوشش رنگ در صورت، گوش ها، پاها، پنجه ها و دم قهوه ای و سیاه با قهوه ای شکلاتی

پوشش: موهای کوتاه با بافتی جالب، شفاف، براق، خوابیده می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *