گربه قهوه ای بلوطی هاوانا

گربه قهوه ای بلوطی هاوانا

(Havana’s- Chestnut Brown)

با جفت گیری های چندین نژاد از گربه های زینتی با رنگ های متنوع و نوع های مختلف، سرنجام در این اواخر از یکی از آنها، گربه قهوه ای بلوطی به دست آمد که نام آن را گربه هاوانا نهادند، این نژاد به تازگی شناسایی گردیده و هنوز استاندارد مشخصی بر این گربه به طور دقیق تعیین نگردیده است.

این گربه ی قهوه ای بلوطی یا قهوه ای شکلاتی یا تنباکویی که به طور خالص رنگ را از خودش گرفته، دارای ظاهری بوده که از نظر رنگ پوشش با گربه قهوه ای برمه ای که دارای سینه و شکم روشن تری می باشد متفاوت است. ضمناً با نژاد سیامی که انتهای بدن لکه دار می باشد متفاوت بوده، از نظر بدن کاملاً شبیه گربه های سیامی و برمه ای می باشد.

همه بچه گربه ها به طور یکدست به رنگ قهوه ای – بلوطی می باشند و تا آخر عمر به همان حالت خواهند ماند و هیچ گونه لکه های تیره یا روشن در سرتاسر بدن آنها دیده نمی شود. احتمالاً رنگ پوشش این نژاد، همانند گربه های سیاه و آبی، زمانی که تحت تاثیر نور خورشید قرار می گیرد به رنگ زنگ زدگی در می آید.

بینی، لبها، گونه ها همانند پوشش بدن رنگ قهوه ای بلوطی می باشند.

استاندارد

پوشش: رنگ قهوه ای بلوطی یک دست – کوتاه و براق در سرتاسر بدن

سر و گوش: سری دراز و متناسب که به طرف پوزه به شکل جالبی باریک می شود. گوش ها بزرگ با قاعده عریض و استوار

بدن، پاها و دم: بدنی کشیده و باریک، عضلانی با ظاهری جذاب، پاهای قلمی و پاهای قدری بلندتر از دست ها است. پنجه ها بیضی و ظریف با دمی بلند و شلاقی بدون انحناء.

چشم: رنگ سبز، زاویه دار، با حالت شرقی

عیب ها: بدن مخطط، نقطه یا خال های سیاه یا سفید، داشتن سر و بدنی گرد و داشتن دمی کوتاه و حلقوی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *