گربه اروپایی نژاد تورتوایس شل

گربه اروپایی نژاد تورتوایس شل

مخلوطی از سایه قهوه ای، قرمز و کرم (گربه اروپایی نژاد تورتوایس شل) Tortoiseshell

این نژاد با مخلوطی از لکه های رنگی سیاه – قهوه ای – قرمز – کرم در پوشش بدن، زیبایی استثنایی دارد، این لکه ها می توانند به صورت روشن یا تیره باشند که به این نژاد درخشندگی خاصی داده است.

لکه های رنگی باید در صورت، گوش ها، پنجه ها، دم، در سرتاسر بدن به طور مجزا پخش باشند، مخصوصاً وجود رنگ قرمز آتشین بر روی صورت، این حیوان را دوست داشتنی تر و دلرباتر ساخته و جلوه ی خاصی به او داده است، موضوع قابل ذکر، وجود موهای سفید بوده که در این نژاد باید عاری از این گونه مو باشد.

بدست آوردن این نژاد، بدون خطوط راه راه و یا خال سفید بسیار مشکل و دشوار خواهد بود، جنس نر این نژاد هماند تورتوایس شل موبلند، عموماً عقیم هستند و برای تولید این نمونه جالب، باید از گربه های نری که دارای یکی از چهار رنگ در این گربه باشد، برای جفت گیری استفاده نمود. البته نتیجه را نمی توان پیش بینی نمود، احتمالاً در چند بچه گربه، یک یا دو نمونه مورد توجه پیدا می شود، رنگ های بچه گربه هایی که به دنیا می آیند، کاملاً تیره ولی با رشد تدریجی این حیوان، کم کم رنگ های پوشش بدن به روشنی گرایش پیدا خواهد کرد و رنگ اصلی به تدریج ظاهر می شود.

استاندارد

رنگ پوشش: سیاه – قهوه ای – قرمز – کرم و ممکن است تیره یا روشن باشد و به طوری یکنواخت در سرتاسر بدن پخش شده و رنگ ها باید شفاف و بدون سفیدی با خال بال و علامت های مخطط باشند. رنگ قرمز آتشین بسیار مورد علاقه است.

چشم: نارنجی، مسی.

گربه اروپایی تورتوایس شل و سفید

(مخلوطی از سیاه، قرمز و سفید) (Tortoiseshell and White cat)

این گربه زیبا و استثنای بسیار مورد علاقه صاحبان خود می باشد، استاندارد این نژاد، علاوه بر رنگ های سیاه و قرمز دارای رنگ سفید هم بوده، این رنگ ها باید به طور یکنواخت و مساوی باشند، اما معمولاً رنگ سفید بر دیگر رنگ ها غالب بوده، زیاد بودن رنگ سفید در فستیوال ها، جنبه منفی به او می دهد.

جنس ماده در این نژاد از محبوبیت خاصی برخوردار است ولی جنس نر آن عقیم می باشد، پرورش دهندگان علاقمندند، بدانند بچه گربه هایی که از آمیختن گربه هایم اده تورتوایس شل به اضافه سفید با جنس نر یکی از گربه های رنگ سیاه یا قرمز یا سفید به دنیا می آیند، دارای چه رنگی هستند.

داشتن خطوط و خال برای بچه گربه ها، عیب بزرگی به شمار می رود و اغلب پرورش دهندگان را برای نسل های بعدی دچار اشکال می کند.

استاندارد

رنگ: قرمز، سیاه و سفید که می تواند تیره یا روشن باشد و رنگ قرمز و سیاه بر روی رنگ سفید باید به طور مساوی و متعادل باشد و میزان رنگ سفید نباید از حدود متعارف بیشتر باشد، رنگ ها شفاف و بدون خطوط راه راه و خال، به طور آشکار دیده شوند، رنگ ها باید بر روی گوش ها، گونه ها، پیشانی، پشت، دم و پهلوها وجود داشته باشند.

چشم: نارنجی تیره، مسی، میشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *