کوچک ترین نژادهای خرگوش

کوچک ترین نژادهای خرگوش

امریکن فیوزی لوپ (American Fuzzy Lop)

وزن این نژاد ۱۳۰۰ تا ۱۸۰۰ گرم میباشد. این خرگوش های کوچک صورت بزرگ و مسطحی دارند که شبیه به صورت «سگ بولداگ» می باشد و گوش ها نیز آویزان است. از لحاظ ظاهری شبیه هلند لوپ است و فقط پوشش آن بلند است. این نژاد در چندین رنگ مختلف پرورش داده می شود. این نژاد دارای پوششں ابریشمی است و نیازمند شانه کشیدن روزانه و تغذیه خاص می باشد.

بریتانیا پتی (Britannia Petite):

وزن این نژاد ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ گرم می باشد. این خرگوش های کوچک دارای سرهای تقریبا باریک هستند و بدن شان قوس دار می باشد. گوش ها سیخ است و اندازه ای متوسط رو به بلند دارد. رنگ ها شامل سفید، سیاه، سموری، بلوطی و آگوتی (رنگ خرگوش وحشی) می باشد. پرورش دهندگان حرفه ای ادعا می کنند که این خرگوش نسبت غربی به نژادهای دیگر جست و خیز بیشتری دارد و از همین رو بغل کردن آن کار دشواری خواهد بود.

جرسی وولی (Jersey Wooly)

وزن این خرگوش بین ۱ تا ۱/۵ کیلوگرم است. بدن گرد و پهن است و پشمالو می باشد. پوشش مو در صورت و تا گوش ها کوتاه است؛ این خرگوش ها در رنگ های بسیاری پرورش داده می شوند. جرسی وولی ها نیازمند آراستن زیاد هستند و به رژیم غذایی خاصی نیاز دارند.

کوتوله هلندی (Netherlands Dwarf)

وزنش بین ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ گرم است. این خرگوش ها دارای بدن هایی گرد و فشرده هستند و سرهای بزرگ، گردن های کوتاه و گوش های ایستاده و کوتاه دارند و پوشش براق و پرپشت است و در اکثر رنگ ها وجود دارد. بسیاری بر این عقیده اند که این خرگوش ها بیشتر از نژادهای دیگر مستعد گاز گرفتن می باشند و از همین رو کمتر برای کودکان مناسب هستند.

لاین هد (Lionhead)

وزن این خرگوش بین ۱۳۰۰ تا ۱۷۰۰ گرم می باشد. خاستگاه این نژاد پلژیک می باشد و در انگلستان توسعه یافته است. بدن کاملا گرد است و پوشش پرپشت می باشد و اندازه ای متوسط دارد؛ این پوشش در اطراف گردن به ۵ تا ۸ سانتیمتر می رسد. امروزه این خرگوش ها هم به صورت گوش های آویزان و هم گوش های ایستاده پرورش داده می شوند، اما تنها نوع گوش های آویزان توسط انجمن های حرفه ای پرورش دهندگان پذیرفته می شود.

لهستانی (Polish)

وزنش ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ گرم می باشد. بدن فشرده و گوش ها کوتاه و ایستاده است. پوشش کوتاه و پرپشت است و به رنگ های سیاه آبی، شکلاتی، سفید و یا لکه های رنگی می باشد.

مینی پلاش لوپ (Mini Plush Lop)

وزنش ۱۱۰۰ تا ۱۶۰۰ گرم می باشد. این نژاد در اواخر دههٔ ۱۹۹۰ توسط دوی دی آنیبال و با ترکیب نژادهای مینی رکس، مینی لوپ و هلند لوپ به وجود آمد. این نژاد توسط ARBA به رسمیت شناخته نشده است. پوشش این نژاد همانند رکس می باشد و از لحاظ ظاهری چیزی بین مینی لوپ کوچک و هلند لوپ است. این خرگوش شخصیتی مهربان دارد.

مینی ساتین (Mini Satin)

وزن این خرگوش بین ۱۳۰۰ تا ۱۸۰۰ گرم است. بسیاری از پرورش دهندگان در ایالات متحده بر روی توسعه این نژاد کار می کنند. دارای پوشش درخشان است.

مینی رکس (Mini Rex)

وزنش بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ گرم می باشد. این خرگوش دارای بدنی فشرده و شانه های باریک است، گوش ها کوتاه و به سمت بالا هستند. پوشش این رکس ھا صاف و یکدست است. این نژاد امروزه در اکثر رنگ ها پرورش داده می شود.

هلند لوپ (Holland Lop)

وزنشان بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ گرم می باشد. سر تا حدّ زیادی مسطح است و بدن کوچک و فشرده می باشد. این خرگوش ها دارای گوش های آویزان هستند و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردارند و امروزه در تمام رنگ ها یافت می شوند.

هوتوت کوتوله (Dwarf Hotot)

وزن این نژاد . ۹۰ تا ۱۳۰۰ گرم می باشد. این خرگوش دارای ظاهری بسیار قابل توجه و متمایز است، تمام بدن آنها سفید و قسمت دور چشم آنها سیاه رنگ می باشد. آنها بدن فشرده و گردی دارند و گوش هایشان صاف است.

هیمالین (Himalayan)

این خرگوش بین ۱ تا ۱/۸ کیلوگرم ، وزن دارد و به رنگ سفید است و گوش ها، پاها بینی و دمش به رنگ سیاه آبی، یاسی و شکلاتی می باشد. بدن بلند و کشیده است و گوش ها کوتاه و سیخ هستند.