سگ نژاد کومبایی (Kombai dog)

سگ نژاد کومبایی (Kombai dog)

در ناحیه ی مادوری هندوستان، شهری کوچکی به نام کومبایی وجود دارد که زادگاه سگ های نژاد معروف کومبایی یا پولیگار می باشد که یک سگ بورهوند (سایت هوند) می باشد.

از این سگ همچنین برای شکار بیسون (گاومیش وحشی) و آهو استفاده می شود. از نظر قد کمتر از نژآد راجاپالام می باشد. طول حیوان بیشتر از قد او می باشد. هنگامی که سگ برروی ۴ پای خود می ایستد، از زمین تا ناحیه ی جدوگاه حیوان ۲۴ اینچ و به ندرت ۲۵ اینچ می باشد. وزن حیوان در حدود ۲۹ پوند است. از نظر خلق و خوی، سگ هایی باهوش و زودرنج بوده و به هنگام بیماری، بدون توجه به شخص مقابل بسیار مهاجم و تحریک پذیر می شوند. نسبتاً منزوی و گوشه گیر بوده و از اشخاص غریبه فراری است.

رنگ: قهوه ای مایل به قرمز پررنگ است. سایه های مختلف از رنگ های قرمز یا قهوه ای نیز وجود دارد. هیچ گونه لکه و علامتی بجز پوزه ی سیاه رنگ و خط و نوار پشتی تیره رنگ پذیرفته نیست.

موها: کوتاه و متراکم می باشند.

سر: پهن و کشیده بوده و به صورت زاویه دار نسبت به بدن نگه داشته می شود. گردن طویل و کشیده بوده و به نظر می رسد که سنگین تر از کل بدن باشد.

بینی: تیره و ترجیحاً سیاه رنگ و بزرگ است.

چشم ها: تیره رنگ می باشند

گوش ها: به صورت آویزان و پهن تر از نژاد راجاپالایام است.

فک ها: کمی بزرگ بوده و دندان های بلند و قدرتمندی دارد

دهان: داخل دهان معمولاً سیاه بوده و یا دارای لکه های سیاهی است.

دم: راست نگه داشته شده و عاری از پوشش مد است

ساق ها: تا اندازه ای سنگین و کمی زاویه دار می باشند

سگی قوی است که از نظر ظاهری سبیه نژآد لابرادور می باشد. ظاهر سگ باهوش است.

حس بویایی و شنوایی قوی دارد. در هنگام شب، با استفاده از بویایی، شنوایی و بینایی خود، بسیار فعال است. سگ های سخت کوشی بوده و تحمل زیادی داشته و برای انجام انواع مختلف کارها آموزش داده می شوند. این سگ ها یادگاری از پادشاهان ماراوا در صده نهم قبل از میلاد می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *