سگ نژاد پودل (Poodle Dog)

سگ نژاد پودل (Poodle Dog)

اثر و ردپایی از نژادهای آیریش واتراسپانیل و انگلندز – راف هایرد واتر می باشد. این سگ برای مدت های مدیدی به عنوان شکارچی و سگ باربر در اروپا و به عنوان یک شناگر قهار بوده است. این سگ را به منظور کاستن از وزن پوشش خارجی اش در آب، پیرایش می کنند.

فرانسه، آلمان و روسیه هر یک نژادهای پودل خاص خود را دارند، اما فرانسه بالاترین افتخار و امتیاز را به خاطر داشتن این سگ داشته و این سگ را به عنوان سگ ملی خود معرفی نموده است. ۳ نوع سگ پودل شناخته شده است: استاندارد یا بزرگ، مینیاتور یا متوسط، عروسکی یا بسیار کوچک. تمام ۳ گونه بجز از نظر اندازه، مشابه می باشند. پودل به نظر بسیار فعال و باهوش بوده، از ساختار بدنی خوب و متناسبی برخوردار بوده و با غرور و تکبر خاصی راه می رود.

رنگ: سیاه، قهوه ای ، زرد مایل به سفید، آبی، نقره ای و هرگونه رنگ فلزی دیگر و سفید. پودل باید دارای چشم های تیره و بینی، لب ها و ناخن های سیاه باشند. پودل قهوه ای باید دارای چشم های کهربایی تیره رنگ بوده و بینی، لب ها و ناخن های پنجه رنگ جگری تیره ای داشته باشند. پودل آبی، باید از رنگ مشابهی برخوردار بوده و چشم ها، لب ها و ناخن های تیره ای داشته باشد.

پوشش خارجی: متراکم و زیاد و ساختار زبری دارد. پوشش خارجی بسیار ضخیم، محکم و از طول مشابهی برخوردار بوده و مجعد و فردار است.

وزن و اندازه: در نژاد استاندارد ۴۵ تا ۵۵ پوند (۲۰.۵ تا ۲۵ کیلوگرم). در نژاد مینیاتوری در حدود ۱۶ پوند (۷ کیلوگرم). در نژاد عروسکی در حدود ۷ پوند(۳ کیلوگرم). قد نژاد استاندارد بالای ۱۵ اینچ می باشد. نژاد مینیاتوری ۱۰ تا ۱۵ اینچ و نژاد عروسکی زیر ۱۰ اینچ می باشد.

سر و جمجمه: چمچمه پهن نیست، فرق سر به صورت باریک در پشت جمجمه وجود دارد. سر طویل و راست و افقی است. پوزه طویل و قوی است و لب ها سیاه رنگ می باشند. بینی سیاه و تیز می باشد.

چشم ها: بسیار تیره و بادامی شکل می باشند و بسیار پر انرژی و باهوش به نظر می رسند.

گوش ها: طویل و پهن بوده و پایین افتاده اند و به صورت آویزان و نزدیک به صورت واقع شده اند

دهان: دندان ها سفید، قوی و در یک سطح واقع شده است.

گردن: قوی و متناسب می باشد. سر با وقار بر روی گردن واقع شده است.

اندام قدامی: شانه ها به سمت پشت شیب داشته و قوی و عضلانی هستند.

بدن: قفسه ی سینه فراخ و دارای پهنای مناسب می باشد. ناحیه ی پشتی حیوان کوتاه، قوی و کمی خمیده است. کفل ها پهن و عضلانی بوده و دنده ها کاملاً برجسته اند.

اندام خلفی: ساق ها بسیار عضلانی و خمیده اند و مفاصل زانو کاملاً پایین قرار گرفته اند.

پاها: کوچک و از شکل مناسبی برخوردار بوده، پنجه ها کمانی شکل و بالشتک های کف پایی ضخیم و سخت می باشند.

دم: بالا قرار گرفته، کوتاه بوده و هرگز به بالای پشت حیوان خمیده یا پیچ نمی خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *