سگ نژاد راجاپالایام (Rajapalayam)

سگ نژاد راجاپالایام (Rajapalayam)

سگی زیبا به رنگ عاج فیل از ناحیه ی تامیل نادو می باشد. یک بورهوند (boar hound) شاخص بوده که اختصاصاً به منظور شکار به ویژه خرگوش صحرایی به کار می رود.

از نظر ساختار بدنی سنگین بوده بدون اینکه برایش مزاحمتی ایجاد کند. بیشتر از اینکه شبیه یک گری هوند باشد مشابه یک گریت دین کوچک است. عمق قفسه ی سینه بارز بوده اما به سمت ناحیه ی پشتی امتداد نیافته است. قدی در حدود ۲۴ تا ۲۶ اینچ و وزنی بالای ۴۵ پوند در سگ های نر مشاهده شده است. در ماده، قد ۲ تا ۴ اینچ کوتاه تر بوده و وزن ۴۰ تا ۴۵ پوند می باشد.

رنگ: عاج فیلی سفید رنگ، ممکن است در امتداد پشت حیوان به رنگ گندمگون روشن باشد، پوست صورتی رنگ که گاهی اوقات با نقاط قهوه ای روشن همراه می باشد موها به هبچ عنوان رنگی نمی باشند.

موها: کوتاه و پرپشت، ابریشمی و نرم در ناحیه ی سر و سخت تر و زبرتر بر روی بدن می باشند.

موها: کوتاه و پرپشت، ابریشمی و نرم در ناحیه ی سر و سخت تر و زبرتر بر روی بدن می باشند.

سر: گنبدی شکل بوده و بالا نگه داشته می شود. ممکن است تعداد زیادی چین بر روی پوست سر و ناحیه ی گلو وجود داشته باشد اما این چین های پوستی غبغب محسوب نمی شوند. پوست در تمام بدن شل می باشد.

بینی: صورتی رنگ است ولی ممکن است قهوه ای یا به رنگ گوشت باشد ولی هرگز سیاه و یا تیره نمی باشد.

چشم ها: تیره و معمولاً قهوه ای پررنگ می باشند.

گوش ها: آویزان و شدیداً نرم می باشند ولی زیاد بزرگ نیستند.

فک ها: کشیده، کامل و قدرتمند می باشند، دندان های سگی و پیش بسیار قوی داشته و دندان نیش که به منظور گاز گرفتن به کار می روند. دندان های زیاد بزرگ یا زمخت نیستند.

دهان: معمولاً صورتی رنگ است، در اغلب موارد دارای لبه سیاه رنگ می باشد.

دم: تازیانه وار بوده و از یک سوم دم به بعد، به طور قابل توجهی نازک و باریک می شود و بسیار استخوانی به نظر می رسد، اما در این حال بالا نگه داشته می شود.

ساق ها: کشیده و مستقیم می باشند.

پاها: جمع و جور و تا اندازه ای پاخرگوشی است. این نژاد هرگز دونده ی سریعی نبوده ولی در مسافت های طولانی مقاوم و خستگی ناپذیر می باشد.

قفسه ی صدری: فراخ و پهن می باشد.

در هنگامی که درازکش می باشد، نیم رخ او با سری که در یک سمت قرار گرفته و با بدنی کشیده که دم دور از سر بر روی زمین قرار دارد، مشخص می شود.

نقایص: چشم های روشن، بینی سیاه، زانوان گاوی شکل، قد بسیار بلند و بد ذاتی و شرارت می باشند. شدیدترین نقایص شامل آلبینیسم و ناشنوایی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *