سگ نژاد بول تریر (Bull Terrier)

سگ نژاد بول تریر (Bull Terrier)

بعنوان یک کراس و نتیجه ای از نژادهای بولداگ و انگلیش تریر واقعی، در قرن ۱۸ معرفی گردید.

پوشش خارجی: پوشش خارجی بول تریر باید کوتاه، صاف و زبر در ملامسه بوده و از زرق و برق خاصی برخوردار باشد، پوست محکمی دارد.

رنگ: در پوشش خارجی سفید خالص، لکه هایی بر روی سر قابل ملاحظه خواهد بود. در سگ های رنگی ترجیحاً به صورت گندمگون می باشند. وجود رنگدانه های پوستی نباید مورد توجه قرار گیرد.

وزن و اندازه: هیچ گونه محدودیتی و سختی در وزن و قد حیوان وجود نداشته اما باید متناسب با اندازه سگ باشد.

ظاهر عمومی: بول تریر یک جنگجوی مشهور است. باید از ساختار بدنی قوی، عضلانی برخوردار بوده و کاملاً متناسب و فعال باشد. این سگ، ظاهری زیرک و باهوش دارد. سگی بسیار سرزنده و با خلق و خوی خوب و نظم خاصی می باشد. سگ باید در عمل سریع بوده و در هنگام حرکت پاهای جلو و عقب باید به صورت موازی یکدیگر در هنگام مشاهده از جلو یا طرفین، حرکت نمایند.

سر: کشیده، پهن و قوی می باشد. زمانی که از سمت جلو نگریسته می شود، بیضی شکل (تخم مرغی شکل) است. قسمت راسی جمجمه تقریباً پهن بوده خصوصاً در بین دو تا گوش، نیم رخ سگ به آرامی و از نقطه راسی جمجمه تا نوک بینی که باید سیاه رنگ باشد، دارای انتهایی به سمت پایین می باشد. منخرین به خوبی رشد نموده و فک پایین قوی است.

چشم ها: به صورت مورمب قرار داشته و باریک، مثلثی شکل، هلالی، تیره رنگ همراه با شیاری می باشد. فاصله میان نوک بینی تا چشم ها، به نظر بزرگ تر از فاصله بین چشم ها تا راس جمجمه می باشد.

گوش ها: گوش ها کوچک، باریک و نزدیک به یکدیگر قرار گرفته اند. سفت و برافراشته بوده و نوک گوش ها متمایل به بالا می باشد.

دهان: دندان ها منظم، قوی و متناسب با اندازه بدن می باشد. دندان های جلویی فک بالا در مقابل دندان های جلویی فک پایین قرار گرفته اند. لب ها کیپ و متناسب می باشند.

گردن: بسیار عضلانی، کشیده، کمانی شکل بوده و از سمت شانه ها به سمت سر حالت مخروطی داشته و بدون هرگونه پوست شلی می باشد.

اندام قدامی: شانه ها قوی و عضلانی می باشند. ستیغ شانه ها پهن بوده و به دیواره قفسه ی صدری چسبیبده است و شیب به سمت پشت دارد. ساق های جلویی، استخوان های مدور و بسیار قوی دارد و سگ به راحتی به روی آنها می ایستد، زا طول متسوطی برخوردار بوده و کاملاً موازی می باشند. آرنج ها راست نگه داشته شده و بخلق ها قوی و متمایل به سمت راست می باشند.

بدن: کاملاً مدور همراه با دنده های مشخص و عمق زیاد از جدوگاه تا سینه می باشد، به طوری که بدن در این قسمت به زمین نزدیک تر است تا ناحیه ی شکمی، ناحیه ی پشتی کوتاه و قوی بوده و در امتداد با ناحیه ی جدوگاه بوده و در بالای ناحیه ی کمر، کمی انحنا دارد. خط پایینی از نحیه ی سینه تا شکم، یک منحنی زیبای متمایل به سمت بالا را تداعی می نماید. قسه ی صدری هنگامی که از سمت جلو مشاهده می شود، پهن می باشد.

اندام خلفی: ساق های خلفی، هنگامی که از ناحیه ی خلفی نگریسته می شوند، موازی می باشند. ران ها عضلانی و بسیار رشد یافته می باشند. مفاصل استایفل کاملاً خمیدگی داشته و مفصل خرگوشی کاملاً زاویه دار است. استخوان ها کوتاه و قوی هستند.

پاها: گرد، جمع و جور همراه با پنجه های کمانی شکل می باشند.

دم: کوتاه بوده و پایین قرار داشته و به صورت افقی چل می گردد. در قسمت پایه ضخیم بوده و به سمت نوک حالت مخروطی می یابدو

نقایص: هرگونه تغییری در نکات ذکر شده در بالا به عنوان نقایص در نظر گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *